ნათია ბერძენიშვილის მოგებული საქმე
მცხეთის იურიდიული დახმარების ბიუროს ადვოკატი ნათია ბერძენიშვილი დაინიშნა შეზღუდული შესაძლებლობის მქონე ბავშვის ადვოკატად. ბავშვი ძალადობის მსხვერპლი იყო და მშობელი მორალური კომპენსაციის საზღაურად მოძალადისგან 15 000 ლარის გადახდას ითხოვდა. აღსანიშნავია, რომ მოძალადე მცხეთის რაიონულმა სასამართლომ დამნაშავედ ცნო და ცხრა წლით დავისუფლების აღკვეთაც მიუსაჯა. განაჩენი სააპელაციო და უზენაესმა სასამართლოებმაც ძალაში დატოვეს.
ადვოკატ ნათია ბერძენიშვილის სარჩელი მცხეთის რაიონულმა სასამართლომ წარმოებაში მიიღო. რამდენიმე თვის შემდეგ, კანონით გათვალისწინებული ყველა პროცედურის შესაბამისად,  ადვოკატმა საქმეზე დაუსწრებელი გადაწყვეტილების მიღება მოითხოვა.
მცხეთის რაიონული სასამართლომ  დააკმაყოფილა არასრულწლოვანი შშმ ბავშვის ადვოკატის მოთხოვნა და მოპასუხეს დააკისრა მსხვერპლის სასარგებლოდ 15000 (თხუთმეტი ათასი) ლარის გადახდა. გარდა ამისა,  ვინაიდან შშმ მსხვერპლი ბავშვის ინტერესებს სასამართლოში იცავდა სსიპ იურიდიული დახმარების სამსახური, მოპასუხეს დაეკისრა სამსახურის სასარგებლოდ 300( სამასი) ლარის გადახდა.

Natia Berdzenishvili, an  attorney of the Mtskheta Legal Aid Bureau won a case
Natia Berdzenishvili, an  attorney of the Mtskheti Legal Aid Bureau, was appointed to represent  a disabled child,  who was a victim of child abuse and its  parent demanded 15,000 GEL from the police as moral reparations.  Notably,  Mtskheta District Court found the offender guilty and sentenced him to nine years of imprisonment.
The decision was likewise supported by the Supreme Court and the Appellate Court.
The complaint filed by attorney Natia Berdzenishvili was accepted by the Mtskheta District Court. A few months later, the attorney asked to decide the matter in absentia, following all legal procedures.
The Mtskheta District Court satisfied the request of the lawyer of the minor disabled child and ordered the defendant to pay 15,000 (fifteen thousand) GEL in favor of the child victim, and also, since the interests of the disabled child victim were defended in court by the Legal Aid Service of the State Legal Aid Service, the defendant was ordered to pay 300 (three hundred) GEL in favor of the Service.