ქუთაისის მე-9 საჯარო სკოლას ადვოკატები ესტუმრნენ
2025 წლის 15 მაისს ქუთაისის  იურიდიული დახმარების ბიუროს უფროსმა ესმა ნორაკიამ, ადვოკატებმა ინა მელაძემ და მაია ხვადაგიანმა საინფორმაციო შეხვედრა ჩაატარეს ქალაქ ქუთაისის N9 საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან.
შეხვედრის თემატიკა მოიცავდა ბავშვის უფლებათა  და არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსებს, ბულინგის დისკრიმინაციის და ტოლერანტობის საკითხებს, იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისების გაცნობას.
სპეციალური პრეზენტაციის საშუალებით ადვოკატებმა მოსწავლეებს მიაწოდეს ამომწურავი ინფორმაცია ზემოჩამოთვლილ საკითხებზე და უპასუხეს მათ შეკითხვებს.

On May 15, 2025, the Head of the Kutaisi Legal Aid Bureau, Esma Norakia, lawyers Ina Meladze and Maia Khvadagiani, held an informational meeting with students of Kutaisi Public School No. 9.
The topics of the meeting covered the Codes of Children's Rights and Juvenile Justice, issues of bullying, discrimination and tolerance, and introduction to the Legal Aid Service ongoing services.
Through a special presentation, the lawyers provided the students with comprehensive information on the aforementioned issues and answered their questions.