მობილური საკონსულტაციო ცენტრი სამეგრელოს კამპანიას იწყებს
19 მარტიდან, იურიდიული დახმარების სამსახურის მობილური საკონსულტაციო ცენტრი სამეგრელოს რეგიონში საინფორმაციო-საკონსულტაციო კამპანიას გამართავს. ცენტრი თავდაპირველად ფოთის იურიდიული დახმარების ბიუროს სამოქმედო ტერიტორიას მოიცავს და შესაბამისად, ბიუროს ადვოკატები და კონსულტანტები რეგიონის მოსახლეობას ინდივიდუალურ კონსულტაციებს გაუწევენ.
აღსანიშნავია, რომ იურიდიული დახმარების სამსახურის "მობილური საკონსულტაციო ცენტრი" - ეს არის შესაბამისი ტექნიკით აღჭურვილი სპეციალური მიკროავტობუსი, სადაც შესაძლებელია ინდივიდუალური სამართლებრივი კონსულტაციის გაწევა კონფიდენციალურობის დაცვით, საჭირო შემთხვევაში კი, სამართლებრივი დოკუმენტების მომზადებაც.
კამპანიის ფარგლებში, მობილური საკონსულტაციო ცენტრი მომდევნო ერთი კვირის განმავლობაში, ხობის მუნიციპალიტეტში შემდეგი გრაფიკით ჩაატარებს შეხვედრებს:
9 მარტი:  ახალი ხიბულა - 13:00 სთ; საჯიჯაო - 15:00 სთ;
20 მარტი: ნოჯიხევი - 13:00 სთ; ხობი- 15:00 სთ;
21 მარტი: ხეთა - 13:00 სთ;  ხამისკური - 15:00 სთ;
22 მარტი: შუა ხორგა - 13:00 სთ; ჭალადიდი - 15:00 სთ;
25 მარტი: ახალსოფელი- 13:00 სთ;  ქვ. ქვალონი - 15:00 სთ;
26 მარტი: თორსა-დღვაბა - 13:00 სთ; შავღელე -  16:00 სთ;
27 მარტი: ქარიატა - 13:00 სთ; ყულევი - 15:00 სთ;
ვთხოვთ, აღნიშნული სოფლების მოსახლეობას იყვნენ ყურადღებით, რათა არ გამორჩეთ "მობილური საკონსულტაციო ცენრტის" ვიზიტი და გამოიყენონ უფასო იურიდიული დახმარების მიღების შანსი.

The Legal Aid Service Mobile consultation Centre will launch an informative and consultation campaign in the Samegrelo region from Monday, March 19. The Center will initially cover the operational territory of the Poti Legal Aid Bureau. Accordingly, residents of the area will receive individual consultations from the attorneys and advisors of the Poti Legal Aid Bureau.
It should be mentioned that the Legal Aid Service "Mobile Consulting Centre" is a special minivan with the essential equipment that allows for confidential one-on-one legal consultation, as well as the preparation of legal documentation when needed.
As part of the campaign, during the next week, the Mobile Consulting Centre will be open and provide consultations in Khobi Municipality according to the following schedule:
March 9: Akhali Khibula - 13:00 ; Sajijao - 15:00 ;
March 20: Nojikhevi - 13:00; Khobi - 15:00;
March 21: Kheta - 13:00; Khamiskuri - 15:00;
March 22: Shua Khorga - 13:00 ; Chaladidi - 15:00.;
March 25: Akhalsofeli - 13:00 ; Qv. Qvaloni - 15:00;
March 26: Torsa-Dghvaba - 13:00; Shavghele – 16.00;
March 27: Qariata - 13:00 .; Kulevi - 15:00;
We ask the residents of the above mentioned villages to be careful not to miss the "Mobile Consulting Center" visit, and to take advantage of the opportunity to receive free legal assistance.