უფასო სამართლებრივი დახმარება ქობულეთის მოსახლეობისათვის ხელმისაწვდომი გახდა. 2020 წლის 15 აგვისტოს, ქობულეთში (თავისუფლების ქ.#13), გაიხსნა იურიდიული დახმარების სამსახურის ქობულეთის საკონსულტაციო ცენტრი, სადაც შესაძლებელი იქნება იურიდიული კონსულტაციის მიღება ნებისმიერი პირისთვის ნებისმიერ სამართლებრივ საკითხზე.
ქობულეთის მუნიციპალიტეტის ადმინისტრაციასა და ადგილობრივ მოსახლეობასთან გამართულ შეხვედრაზე იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა ადგილობრივებს გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, უფასო სამართლებრივი დახმარების მიღების კრიტერიუმები და ესაუბრა რეგიონისთვის მნიშვნელოვან რამდენიმე სამართლებრივ საკითხზე. გაიმართა დისკუსია.
აღინიშნა, რომ საკონსულტაციო ცენტრში იმუშავეს ერთი იურისტ-კონსულტანტი და ის სამართლებრივ რჩევებს გასცემს სხვადასხვა საკითხზე. მათ შორის: სოციალურად დაუცველთა და დევნილთა უფლებები, საბანკო ურთიერთობები, მიწის და უძრავი ქონების რეგისტრაცია, მემკვიდრეობა, შრომითი დავები, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობა, მხარდამჭერად დანიშვნის საკითხები და სხვა აქტუალური პრობლემები.
დღეის მდგომარეობით, ქვეყნის მასშტაბით ფუნქციონირებს იურიდიული დახმარების სამსახურის 13 ბიურო და 19 საკონსულტაციო ცენტრი - ქობულეთის ჩათვლით.

Free Legal Aid has become available to the population of Kobuleti.
On August 15, 2020, in Kobuleti (Tavisufleba St. # 13), the Kobuleti Consulting Center of the Legal Aid Service was opened, where it will be possible to recieve legal advice for any person on any legal issue.
During the meeting with Kobuleti Municipality Administration and the local population, the Director of the Legal Aid Service Razhden Kuprashvili introduced the services of the Legal Aid Service to the locals, the criteria for receiving free legal aid and talked about the several important legal issues for the region. A discussion was held.
It was mentioned that one legal consultant will be employed in the consulting center and she will give legal advice on various issues. These include: the rights of the socially vulnerable and refugees, banking, land and real estate registration, inheritance, labor disputes, violence against women and domestic violence, supporter appointments, and other urgent issues.
At present, there are 13 legal aid bureaus and 19 consulting centers throughout the country, including Kobuleti.