ხულოში იურიდიული დახმარების სამსახურის საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნა
უფასო სამართლებრივი დახმარება ხულოს მოსახლეობისათვის ხელმისაწვდომი გახდა. 2020 წლის 13 აგვისტოს, 13:00 საათზე, ხულოში (დავით აღმაშენებლის ქ.#3), გაიხსნა იურიდიული დახმარების სამსახურის ხულოს საკონსულტაციო ცენტრი, სადაც შესაძლებელი იქნება იურიდიული კონსულტაციის მიღება ნებისმიერი პირისთვის ნებისმიერ სამართლებრივ საკითხზე.
საკონსულტაციო ცენტრში იმუშავეს ერთი იურისტ-კონსულტანტი და ის სამართლებრივ რჩევებს გასცემს სხვადასხვა საკითხზე. მათ შორის: სოციალურად დაუცველთა უფლებები, საბანკო ურთიერთობები, მიწის და უძრავი ქონების რეგისტრაცია, მემკვიდრეობა, შრომითი დავები, ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობა, მხარდამჭერად დანიშვნის საკითხები და სხვა აქტუალური პრობლემები.
მოსახლეობასთან ღია ცის ქვეშ გამართულ შეხვერდაზე იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა ადგილობრივებს გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის სერვისები, უფასო სამართლებრივი დახმარების მიღების კრიტერიუმები და ესაუბრა რეგიონისთვის მნიშვნელოვან რამდენიმე სამართლებრივ საკითხზე.
ღონისძიების საპატიო სტუმარი იყო გაეროს ბავშთა ორგანიზაციის UNICEF წარმომადგენელი საქართველოში ღასან ხალილი, რომელმაც სპეციალური სიტყვით მიმართა შეხვედრის მონაწილეებს.
დღეის მდგომარეობით, ქვეყნის მასშტაბით ფუნქციონირებს იურიდიული დახმარების სამსახურის 13 ბიურო და 16 საკონსულტაციო ცენტრი. ხულოში სამსახურის მე-17 საკონსულტაციო ცენტრი გაიხსნა.

Legal Aid Consultation Center was opened in Khulo
Free legal services will be available for Khulos’s residents. On August 13, 2020, at 1 pm, Legal Aid Consultation Center was opened in Khulo (David Aghmashenebeli St. N3) where every person will be able to receive legal advice on any legal issue.
One lawyer will be employed in the Consultation Center and she will provide legal advice on various issues, among them: the rights of the socially vulnerable and IDPs, banking relations, land and real estate registration, inheritance, labor disputes, violence against women and domestic violence, supporter appointments and other current issues.
At the outdoor meeting, Razhden Kuprashvili, the Director of the Legal Aid Service, introduced the services of the Legal Aid Service to the locals, the criteria of receiving free legal aid and also talked about several important legal issues for the region.
Honorable guest of the event Ghasan Khalil, representative of UNICEF in Georgia, gave a special speech for the audience.
Currently, there are 13 Legal Aid Bureaus and 16 Consultation Centers across the country. The 17th Consultation Center was opened in Khulo.