2018 წლის 28 თებერვალს იურიდიული დახმარების სამსახურის საჩხერის საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტმა სალომე გიორგაძემ საინფორმაციო შეხვედრა გამართა საჩხერის მუნიციპალიტეტის საკრებულოს წარმომადგენლებთან.
ადგილობრივი თვითმმართველობის წევრები დეტალურად გაეცვნენ ინფორმაციას იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობის, არსებული სერვისების შესახებ, გაეცვნენ უფასო სამართლებრივი დახმარების მიღების კრიტერიუმებს. შეხვედრის შემდეგ საკრებულოს წევრებს გადაეცათ იურიდიული დახმარების სამსახურის საინფორმაციო ბუკლეტები.
აღსანიშნავია, რომ იურიდიული დახმარების სამსახურის საჩხერის საკონსულტაციო ცენტრი მოქმედებს 2014 წლიდან და იგი ძირითდად საჩხერისა და ჭიათურის მუნიციპალიტეტების მოსახლეობას ემსახურება.

Meeting in Sachkhere Municipality
On March 28, the LAS Sachkhere Consultation Center consultant Salome Giorgadze held information meeting with representatives of Sachkhere Municipality City Assembly.
The members of the local administrative body got introduced with work of Legal Aid Service, its legal services, eligibility criteria for free legal assistance. After the meeting, the City Assembly members received LAS information brochures.
It is worth to mention that the LAS Sachkhere Consultation Center has been operating since 2014 and mainly serves Sachkhere and Tchiatura municipality population.