მიმდინარე წლის, 5 დეკემბერს, პარალეგალებთან ერთად გაიმართა შეხვედრა ლანჩხუთის მუნიციპალიტეტის, სოფელ ნიგვზიანის საჯარო სკოლის მოსწავლეებთან. მოსწავლეებთან შეხვედრისას სამსახურის წარმომადგენლებს უმასინძლა, ვლადიმერ აფხაზავამ, რომელიც გახლავთ მასწავლებელთა ეროვნული ჯილდოს პირველი მფლობელი.
სკოლის მოსწავლეებს ოზურგეთის ბიუროს უფროსმა ცირა მდინარაძემ გააცნო იურიდიული დახმარების სამსახურის შესახებ დეტალური ინფორმაცია, სერვისები და მიმდინარე პროექტები.
პარალეგალებმა დამსწრე საზოგადოებას გააცნეს შემდეგი თემები: ბავშვის უფლებები, ბულინგის სახეები და ინკლუზიური განათლების მნიშვნელობა. შეხვედრა წარიმართა მოსწავლეების აქტიური ჩართულობით.
მადლობას ვუხდით USAID Rule of Law Program I USAID სამართლის უზენაესობის პროგრამა -ს პროექტის დაფინანსებისა და მნიშვნელოვანი მხარდაჭერისათვის

A meeting between paralegals and children from the public school in Nigvziani village, Lanchkhuti municipality, took place on December 5 of this year.
The Legal Aid Service (LAS) representatives were hosted by Vladimir Abkhazava, the first-ever recipient of the national prize for teaching.
The Head of Ozurgeti Bureau, Tsira Mdinaradze, gave the schoolchildren a comprehensive overview of LAS, including its offers and ongoing initiatives. The audience was exposed to the following issues by the paralegals: the value of inclusive education, different forms of bullying, and children's rights.
The discussion was held with the active participation of students. We express our gratitude to the USAID Rule of Law Program I for providing the project financing and their outstanding support.