8 დეკემბერს, ევროპის საბჭოს ორგანიზებით, იურიდიული დახმარების სისტემის, საკანონმდებლო და ნორმატიული ბაზის ანალიზის საკითხზე გაიმართა შეხვედრა. მასში ქართველ და უცხოელ ექსპერტებთან ერთად მონაწილეობდნენ პარლამენტის, იურიდიული დახმარების საბჭოს, სამსახურის ადმინისტრაციის წარმომადგენლები და რამდენიმე ბიუროს ხელმძღვანელი.
შეხვედრას მოდერაციას უწევდა ევროპის საბჭოს პროექტის კოორდინორი ბაქარ ჯიქია. სპეციალური მოხსენებები წარმოადგინეს იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა დავით სიმონიამ, ევროპის საბჭოს საქართველოს და აზერბაიჯანის პროექტების ხელმძღვანელმა მაჰირ მუშტეიდგადამ, პარლამენტის ადამიანის უფლებათა დაცვისა და სამოქალაქო ინტეგრაციის კომიტეტის თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ ალუდა ღუდუშაურმა.
ევროპის საბჭოს ექსპერტმა ჯონ ომსმა, რომელიც კონფერენციის მსვლელობაში ონლაინ-რეჟიმში ჩაერთო, შეაფასა იურიდიული დახმარების სამსახურის საქმიანობა, წარმოადგინა ანგარიში საკანონმდებლო-ნორმატიულ ბაზაში შესატანი ცვლილებების თაობაზე და გასცა შესაბამისი რეკომენდაციები.
იურიდიული დახმარების სამსახურის პირველმა მოადგილემ, ნინო მელაძემ უპასუხა  ჯონ ომსის მიერ დასმულ ყველა შეკითხვას და დამსწრე საზოგადოებას გააცნო მოსაზრებები სამსახურის საქმიანობის კიდევ უფრო გაუმჯობესებასთან დაკავშირებით.

A meeting was held on issues of LAS development
A discussion on legislative and normative base analysis, as well as the legal assistance system, was arranged by the Council of Europe on December 8. It was attended by experts  from Georgia and abroad,  as well as representatives from the Parliament, Legal Aid Board, Service Administration, and Heads  of several  bureaus.
The meeting was moderated by the project coordinator of the Council of Europe, Bakar Jikia.
Special reports were delivered by the first Deputy Chair of the Parliament's Human Rights and Civil Integration Committee, Aluda Ghudushauri, the Head of the Council of Europe Office's Azerbaijan and Georgia departments, Mahir Mushteidzada, and the Director of the Legal Aid Service, David Simonia.
Council of Europe expert John Ooms, who took part in the conference online, assessed the activities performed by the Legal Aid Service, presented a report on the adjustments  to be made to the legal and regulatory framework, and gave relevant recommendations.
First Deputy of the Legal Aid Service, Nino Meladze responded to all of John Ooms' questions and shared her thoughts with the audience on how to make the Service's operations even better. The meeting came to end with the debate.