დღეს, 22 სექტემბერს, იურიდიული დახმარების სამსახურს ესტუმრნენ ამერიკის შეერთებული შტატების სახელმწიფო დეპარტამენტის სამართლებრივი მრჩეველი საქართველოში ლენა ოუენსი და ნარკოტიკებისა და კანონის აღსრულების და საერთაშორისო საქმეების ოფისის წარმომადგენელი სარა რუპერტი.
იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორმა რაჟდენ კუპრაშვილმა სტუმრებს გააცნო სამსახურში მიმდინარე რეფორმები, რომელიც მიზნად ისახავს უფასო სამართლებრივი დახმარების ხარისხის გაუმჯობესებასა და ხელმისაწვდომობის გაზრდას. მანვე წარადგინა პროექტები, რომელიც ხორციელდება მოძრაობა"ვაქციოთ კანონი ყველსათვის ხელმისაწვდომი"- ფარგლებში, მათ შორის, მოსახლეობაში ნაფიც მსაჯულთა სასამართლოს მიმართ ცნობიერების ამაღლებასთან დაკავშირებით.
სტუმრებმა დადებითად შეაფასეს მიმდინარე რეფორმები და სამსახურს მხარდაჭერა აღუთქვეს შემდგომი ფუნქციონირების გაუმჯობესების საქმეში. შეთანხმდნენ მომავალი ინტენსიური თანამშრომლობის შესახებ.

On September 22, The Legal Aid Service head office had special guests: Lena Owens, Legal Advisor to the United States Department of State, and Sarah Rupert, Representative of the Office of Drugs and Law Enforcement and International Affairs.
Razden Kuprashvili, director of the Legal Aid Service, briefed the guests on the ongoing reforms in the Service, which aim at improving the quality and availability of free legal aid. He also presented projects which are being implemented within the framework of the "Make the Law Accessible to All" movement, including raising awareness among the population about the jury trial.
The guests positively assessed the ongoing reforms and pledged their support to the Service in further improvement of its functioning and agreed on future intensive cooperation.