17 სექტემბერს, იურიდიული დახმარების სამსახურის დირექტორი რაჟდენ კუპრაშვილი მესტიის მეორე საჯარო სკოლის უფროსკლასელ მოსწავლეებს შეხვდა და ბავშვთა უფლებებსა და არასრულწლოვანთა მართლმსაჯულების კოდექსზე ესაუბრა.
მოსწავლეებმა გამოთქვეს თავიანთი მოსაზრებები მნიშვნელოვან პრობლემურ საკითხებთან დაკავშირებით, რომელთა ნაწილი გლობალური პაანდემიის გამო შეიქმნა.
რაჟდენ კუპრაშვილმა მესტიელ მოსწავლეებს წარუდგინა იურიდიული დახმარების სამსახურის საბავშვო ვებგვერდი www.children.las.ge, სადაც წარმოდგენილია მოზარდებისათვის საინტერესო და სასარგებლო ინფორმაცია როგორც იურიდიულ თემებზე, ასევე, ფსიქოლოგიურ, სოციალურ საკითხებზე.ვებგვერდზე განთავსებულია ფორუმი, სადაც მოსწავლეები და მშობლები მათთვის მნიშვნელოვან საკითხებს განიხილავენ. გარდა ამისა, მოსაწავლეებისათვის ხელმისაწვდომია მხატვრული ლიტერატურა და ფილმები.
მესტიის მეორე საჯარო სკოლაში შეხვედრა გაიმართა სამართლებრივი ცნობიერების ასამაღლებელი კამპანიის - მოძრაობა „ვაქციოთ კანონი ყველასათვის ხლმისაწვდომი“- ფარგლებში, როემლიც ხორცილედება USAID/PRoLOG-ისა და  COE-ს მხარდაჭერით.

On September 17, Razhden Kuprashvili, Director of the Legal Aid Service, met with senior students in Mestia Public School #2 to discuss Child Rights and the Juvenile Justice Code.
The students expressed their views on important problematic issues, some of which were created due to the global pandemic
Razhden Kuprashvili presented the children's website of the Legal Aid Service www.children.las.ge, which comprises interesting and useful information for adults on both- legal topics and psychological and social issues. There is a forum on the website where students and parents discuss issues that are important to them. In addition, here are fiction and movies available.
The meeting at Mestia  Public School #2 was held as part of the Legal Awareness Campaign - Make the Law Accessible to All – supported by USAID / PRoLOG and COE.