იურიდიული დახმარების სამსახური აქტიურად ჩაერთო, 25 ნოემბრიდან 10 დკემბრამდე მსოფლიოს მასშტაბით მიმდინარე, გლობალურ კამპანიაში „ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის წინაააღმდეგ“, რადგან ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის წინააღმდეგ ბრძოლა სახელმწიფოს პრიორიტეტია.
26 ნოემბერს იურიდიული დახმარების სამსახურის იმერეთის–ზესტაფონის ბიუროს თანამშრომლებმა თეა ჯანგიანმა, ნანა ლუტიძემ და საჩხერის საკონსულტაციო ცენტრის კონსულტანტმა – სალომე გიორგაძემ შეხვედრა გამართეს საჩხერის მუნიციპალიტეტის სოფელ კორბოულის საზოგადოებრივ ცენტრში შეკრებილ ადგილობრივ მოსახლეობასთან. იურისტებმა წარადგინეს პრეზენტაცია თემაზე „ქალთა მიმართ ძალადობა ან/და ოჯახში ძალადობა“. კორბოულის მცხოვრებლებს მიეწოდათ გლობალური კამპანიის ძირითადი გზავნილები, რომ სახელმწიფო იცავს ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის მსხვერპლებს. ქალთა მიმართ და ოჯახში ძალადობის მსხვერპლთა დაცვა სახელმწიფოს უმნიშვნელოვანესი პრიორიტეტია. საქართველოს კანონი ქალთა მიმართ ძალადობის ან/და ოჯახში ძალადობის აღკვეთის, ძალადობის მსხვერპლთა დაცვისა და დახმარების შესახებ იცავს ძალადობის მსხვერპლს და სთავაზობს მას სერვისებს იმისათვის, რომ იყოს ძალადობისგან დაცული და იცხოვროს ღირსეულ, ძალადობისგან თავისუფალ გარემოში. იურიდიული დახმარების სამსახურის მიერ უზრუნველყოფილია უფასო სამართლებრივი დახმარება ძალადობის ყველა მსხვერპლისთვის - მისი გადახდისუნარიანობის მიუხედავად.
შეხვედრაზე დარიგდა სპეციალური ბუკლეტები და მოქალაქეებს ადგილზე გაეწიათ კონსულტაციები სხვადასხვა სამართლებრივ საკითხზე.

Legal Aid Service was actively involved in the global campaign on Violence against Women and Domestic Violence which took place from November 25 to December 10. Fight against violence is a priority for the state.
On November 26, the employees of Legal Aid Service Imereti-Zestaphoni Bureau lawyers Thea Jangiani, Nana Lutidze and the consultant of Sachkhere Consultation Center – Salome Giorgadze held a meeting with the local population of Korbouli village, Sachkhere Municipality. The lawyers made a presentation on Violence against Women and Domestic Violence. The main messages of the global campaign were delivered to the Korbouli locals. Namely, they were informed that the main priority of the state is to protect victims of violence against women and domestic violence. There is a special law that regulates the protection issues and offers services to the victims to ensure they live in the environment free from violence. Legal Aid Service provides free legal assistance for all victims of violence despite their insolvency.
The special information brochures were distributed at the meeting and the citizens received advice on various legal issues.