კვირას, 1 თებერვალს, კასპის №3 საჯარო სკოლაში, ბავშვთა უფლებების თემაზე, სემინარი გაიმართა. ღონისძებას კასპის №3 საჯარო სკოლის, ასევე გორის რამდენიმე საჯარო სკოლის მოსწავლეები დაესწრნენ.
სემინარს უძღვებოდნენ იურიდიული დახმარების სამსახურის შიდა ქართლის ბიუროს ადვოკატი, იოსებ გაბარაევი, და იუსტიციის სამინისტროს პროექტის, ,,ლიდერთა სახლის“, კოორდინატორი, თამარ ოქროპირიძე.
სემინარების ფარგლებში, ადვოკატმა იოსებ გაბარაევმა გამართა პრეზენტაცია ბავშვთა უფლებათა კონვენციით გარანტირებული უფლებების შესახებ. პრეზენტაციის შემდეგ კი, ხსენებული კონვენციის ცალკეული მუხლების შესახებ ფილმის ჩვენება მოეწყო.
მოსწავლეებთან შეხვედრა კითხვა-პასუხის რეჟიმით წარიმართა და მოზარდებს, ბავშვთა უფლებების შესახებ, ამომწურავი ინფორმაცია მიეწოდათ.

Pupils from Kaspi and Gori Got Introduced with Child’s Rights
On Sunday, February 1, a seminar was held regarding child’s rights in N3 public school of Kaspi. The pupils from N3 public school of Kaspi, as well as pupils of several public schools of Gori attended the event.
The seminar was led by Ioseb Gabaraevi, the LAS Shida Kartli bureau lawyer and Tamar Tsiklauri, coordinator of Leadership House, project of the Ministry of Justice.
In the framework of the seminar, lawyer Ioseb Gabaraevi held a presentation on rights guaranteed in the European Convention on Child’s Rights. After the presentation, a movie on several articles of the Convention was shown.
The meeting with the pupils was conducted in an interactive manner and they received full information about the child’s rights.